Tatry - Krokusy na polanie Chochołowskiej - 2017/04

 

TATRY - wiosenne krokusy na Polanie Chochołowskiej - 2017/04 

 


 Wekendowy rodzinny wyjazd na Polanę Chochołowską w celu uchwycenia w kadrze wiosennych krokusów. 

 

Wyjechaliśmy po godziny 5:00 aby w miarę dojechać do parkingu na Siwej Polanie. Mapa pokazała czas dojazdu ok godziny 9 - więc nie było tak źle.

Po zjeździe z autostrady A4 w kierunku Zakopianki zaczął się wzmożony ruch na wylocie z Krakowa. 

Po zjeździe z drogi S7 zaczęło się juz dość mocno korkować. Remonty na drodze dodatkowo wstrzymywały ruch w kierunku Zakopanego.

W miejscowości Rabka Zdrój zjechaliśmy w kierunku na Czarny Dunajec/Witów, aby nie jechać zakorkowaną Zakopianką. Niestety w taki sam sposób pomyślała większość kierowców.

Od Rabki Zdrój zaczęło się slimacze tampo. A przez Chochołowem staneliśmy w korku. Do zjazdu na Siwą Polanę mieliśmy 6 km.

Po godzinnym powolnym tempie dojechaliśmy do zabudowań przed zjazdem na Siwą Polanę. Wybraliśmy miejsce parkingowe na parkingu "Apartamenty na polanie" ok 700 metrów przed zjazdem na parkingi na Siwą Polanę. Dojechaliśmy już doś późno. Była godzina 10:40.

Szybko spakowaliśmy się i ruszyliśmy pieszo w stronę Siwej Polany. Na zjeździe do parkingu na Siwej Polanie Policja i Straż nie wpuszczału już samochodów. Kierując się w stronę parkingu widać było jak przepełnione są i parkingi i polany. Ok 100 m przed szlabanem staneliśmy w kolejce po bilety.

Po ok 40 minutach ruszyliśmy w końcu w kierunku Polany Chochołowskiej. Tłok na szlaku był praktycznie od samego początku. 

Około godziny 14 byliśmy na miejscu. Dobrze, że polany z krokusami były ogrodzone. Turyści poruszali się tylko wyznaczonymi ścieżkami. 

Około godziny 16 ruszyliśmy w drogę powrotną. po dwóch doszinach zejścia byliśmy na parkingu, z którego ruszyliśmy w stornę domu. 


Galeria: 

 

 


Wszystkie zdjęcia z Tatr:   Tatry

 

 

Hits: 1190