Wrocław Sky Tower


2017/07

 


Wrocław wieża widokowa w Sky Tower.  

Sky Tower – najwyższy budynek w Polsce w kategoriach wysokość do dachu oraz wysokość do najwyżej położonego piętra. Wraz z dwoma innymi budynkami stanowi kompleks mieszkalny, biurowy, handlowo-usługowy i rekreacyjny we Wrocławiu, na osiedlu Południe. Znajduje się w miejscu rozebranego Poltegoru (między ul. Powstańców Śląskich, Wielką, Gwiaździstą, Szczęśliwą).

Kompleks składa się z 3 budynków:

- budynek B1 – czterokondygnacyjny (-1,0,1,2) podest, w którym znajdują się m.in. galeria handlowa, kręgielnia, klub snookerowo-bilardowy.

- budynek B2 – 51-kondygnacyjna wieża, w której na piętrach od 28. do 48. znajdują się 184 apartamenty, a niższe poziomy stanowią przestrzeń biurową. Na dachu wieży znajduje się klatka meteorologiczna oraz taras widokowy. Na przedostatnim czyli 49. piętrze znajduje się oszklony punkt widokowy, od 3 stycznia 2014 roku publicznie dostępny. Jest to najwyżej położony punkt widokowy na budowli w Polsce.

- budynek B3 – 19-piętrowy, kaskadowy "żagiel", w którym znajdują się 52 apartamenty na poziomach od 11. do 18., a także biura
Pierwotnie planowano, że najwyższa jego wieża będzie miała 258 m wysokości (z iglicą – dach na wysokości 221 m). Pod koniec kwietnia 2010 roku wydano ponownie pozwolenie na budowę. Budowę konstrukcji żelbetowej zakończono we wrześniu 2011, a jej ostateczna wysokość wyniosła 205,82 m. Całkowita wysokość budynku wynosi 212 m.


Panoramy z tarasu widokowego Sky Tower:

 


 Rodzinny wyjazd w Dolnośląskie

 

Powiązane artykuły

Jesteś TUTAJ