Spacer w chmurach - Czechy


2017/07

 


Panoramy:

 

 


Spacer w chmurach - Czechy Dolne Morawy (Dolni Morava).

Sky Walk, czyli spacer w chmurach, który możliwy jest w Resorcie Dolni Morava to wyjątkowe przeżycie dla każdego. Wieża o wysokości 55 metrów znajduje się na zboczu góry Slamnik na wysokości 1116 m n.p.m. Poprzez swoje położenie gwarantuje doskonałe widoki na cały Masyw Śnieżnika z malowniczą doliną rzeki Morawy. W oddali rysują się grzbiety Jeseników, Suchy Vrch i Karkonosze.

Tutaj niebo jest na wyciągnięcie ręki, poszerzamy własne horyzonty - poczucie wysokości i przestrzeni, które do tej pory było nam obce, staje się dostępne, a przy tym bezpieczne. Na wysokość zarezerwowaną dla szybujących ptaków dostaniemy się pieszo, bez najmniejszego ryzyka, po szerokich i łagodnych ścieżkach przystosowanych także dla rodziców z wózkami, a także osób niepełnosprawnych. Wzdłuż ścieżki zamontowano liczne tabliczki informacyjne, które uczą i opisują krajobraz. Po zdobyciu najwyższego piętra mamy dwie możliwości, zawrócić drewnianą ścieżką lub użyć bezpiecznie wyprofilowanej zjeżdżalni o długości 101 m - emocje gwarantowane! Dodatkowe atrakcje to tunele między piętrami oraz „gniazda” z sieci na wysuniętych tarasach.

Ciekawostki:
- Na potrzeby budowli zużyto 380 ton stali, 300 m3 modrzewiowego klejonego drewna oraz aż 250 m3 heblowanych pełnych modrzewiowych bali. Drewno pochodziło z austriackich Alp z wysokości ponad 1000 m n.p.m.
- Konstrukcja jest osadzona na fundamentach i mikropalach zakotwiczonych aż 6,5 m w skale
- Wieża została przystosowana by przetrwać wichury nawet do 200 km/h
- Przy dobrych warunkach pogodowych na wieży może znajdować się równocześnie do 4000 osób
- Kładka zawieszona jest na konstrukcji stalowej o łącznej długości 600 m

 


Rodzinny wyjazd w Dolnośląskie

 

Powiązane artykuły

Jesteś TUTAJ